Sarunu un darbnīcu cikls "Iekļaušana un laikmetīgā māksla - deja un kustība. Pietura Priekule ar Kristīni Brīniņu"

Martā Zentas Mauriņas istabās Grobiņā tika atklāts projekts, kura ietvaros līdz augustam reizi mēnesī tiks organizētas sarunas un darbnīcas vairākās Dienvidkurzemes pilsētās un ciemos, uz kurām tiek aicināts ikviens novada iedzīvotājs. Īpaši priecāsimies pasākumos redzēt vietējās ģimenes, kurās ir cilvēki ar invaliditāti neatkarīgi no vecuma, lai drošā un neformālā gaisotnē aicinātu uz radošu tikšanos ar māksliniekiem un dažādu jomu radošām personībām. 7. un 8.maijā norisināsies jau trešā projekta saruna un darbnīca, kas plānota Priekules sociālā atbalsta centrā, kura notiks kopā ar mākslinieci Kristīni Brīniņu.
7.maijā 14:00 Priekules atbalsta centrā gaidīts ikviens interesents uz sarunu par mākslu, kurai pievienosies horegrāfe un māksliniece Kristīne Brīniņa. Kristīne Brīniņa savā mākslā runā par dažādām sociālām tēmām .Kristīni interesē dzīve, apkārtējie cilvēki un šķietami ikdienišķas situācijas šī noteiktā brīža laika grieznī, kas kļūst par viņas darbu iedvesmu. Viņa rada sociāli aktīvus un iekļaujošus darbus, kas uzmanīgi un trausli, ar vienkāršām kustībām un darbībām tiek pārnesti mākslas formās. Tikšanās laikā būs iespēja iepazīt vienam otru tuvāk caur galda spēlēm, kas tik ļoti patīk dienas centra apmeklētājiem, un kustību elementiem Kristīnes Brīniņas vadībā. Labvēlīgu laikapstākļu gadījumā, pasākums notiks ārā pie Priekules sociālā atbalsta centra. Lūgums obligāti iepriekš pieteikties colorize.nvo@gmail.com vai 28649014.
Citviet Dienvidkurzemē plānotās darbnīcas:
5., 6. jūnijā kopā ar vizuālo mākslinieci Evu Vēveri Rucavā notiks saruna un darbnīca "Vizuālā māksla un iekļaušana". Darbnīca noritēs sadarbībā ar grupu dzīvokļiem "Sudrabi".
15.,16. jūlijā Vaiņodē "Jaunie mediji un iekļaušana" ar jauno mediju mākslinieci Annu Priedolu, sadarbojoties ar ilgstoša sociālā atbalsta centru "Vaiņode".
15. augustā ikviens interesents būs gaidīts uz cikla noslēdzošo pasākumu Zentas Mauriņas istabās Grobiņā, kurā būs iespēja satikt ikvienu darbnīcu dalībnieku un uzzināt, kā gājis katrā no pieturvietām.
Vairāk par projektu:
COLORIZE ir organizācija, kas jau vairāk kā 10 gadus rīko dažādus pasākumus par kultūras pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, tādējādi, piedaloties sabiedrības domas veidošanā. Organizācijas galvenais mērķis ir kultūras pieejamības veicināšana un iekļaušana. Ar šo projektu tiel uzsākta ilgtermiņa sadarbība dažādos cilvēku ar invaliditāti kopienu centros, kā arī kultūras centros, bibliotēkās un skolās, lai veicinātu piederības sajūtu mūsu kopīgai kultūras telpai, kopā veidotu to un bagātinātu. Izmantojot neikdienišķus sadarbības un koprades formātus, mākslinieki radoši mijiedarbosies ar dažāda vecuma cilvēkiem gan ar invaliditāti, gan bez. Vairāk par projektu “Sarunu un darbnīcu cikls “Iekļaušana un laikmetīgā māksla”” var uzzināt te: http://www.colorize.lv/jaunumi/params/post/4823795/zenta-maurina-iedvesmo-jaunam-laikmetigas-makslas-projektam-dienvidkurzeme
Aicinām sekot līdzi aktivitātēm COLORIZE sociālajos tīklos: facebook.com/colorize.ngo
Sarunu un darbnīcu cikla īstenošanu šajā gadā finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Mākslinieku ilgtermiņa sadarbību ar vietējām kopienām atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Projekta sadarbības partneri un draugi: Zentas Mauriņas istabas Grobiņā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, interneta žurnāls “Punctum”, Latvijas Nacionālais Rakstniecības un Mūzikas muzejs, un citi.
Kontaktinformācija:
Lība Bērziņa
Iekļaujošu projektu vadītāja
28649014